pic

Biofeedback dla seniorów.

OFERTA

Aktywność mózgu przedstawia stan psychiczny, sprawność intelektualną i ogólne samopoczucie człowieka. Z myślą o osobach starszych Centrum Rozwoju HUMANUS swoją ofertę kieruje również do osób w podeszłym wieku, nierzadko schorowanych o ograniczonej sprawności fizycznej czy psychicznej.

Każdy z nas zapomina czasem listy zakupów, wykonać ważny telefon a nawet złożyć życzenia bliskiej osobie. Jednak, gdy zaczyna się to przytrafiać coraz częściej to może jest to dobry moment, kiedy powinniśmy zadbać o własną pamięć i koncentrację uwagi. Na całym świecie realizuje się programy mające na celu poprawienie i utrzymanie w lepszej kondycji psychicznej i fizycznej osób starszych. Metoda Biofeedback EEG ma wpływ na utrzymanie w dobrej formie pracę mózgu i układu nerwowego.  

Dla KOGO?

Wykazano dobroczynny wpływ treningu Biofeedback EEG w wielu zaburzeniach, między innymi: 

 • Problemów z pamięcią i koncentracją uwagi 
 • Chorobie Parkinsona 
 • Wczesnych stadiach choroby Alzheimera 
 • Udarach mózgu 
 • Problemów związanych z menopauzą 

Zapraszamy seniorów dla których sprawność intelektualna jest równie ważna jak sprawność fizyczna. EEG biofeedback jest skuteczną i bezinwazyjną metodą w nowej formie interaktywnych zajęć. Terapia Biofedback EEG skłania mózg do aktywności, pobudza neurony i stymuluje tworzenie nowych połączeń synaptycznych i wygaszanie tych których jest w nadmiarze. To jedna z najskuteczniejszych metod opartych na najnowszej technice i wiedzy na temat plastyczności mózgu.  

Trening Biofeedback EEG/neurofeedback. to nic innego jak nauka regulacji i odpowiednio ustawionych fal mózgowych, pozwalająca na spowolnienie procesów otępiennych, przez co mają wpływ na zachowanie dobrej kondycji intelektualnej. Treningi Biofeedback EEG pozwalają pracy mózgu zachować szybkość i wydolność procesów poznawczych , w tym poprawianie koncentracji i uwagi. Trening Biofeedback EEG należy traktować jako psychoprofilaktykę występowania zaburzeń wieku dojrzałego. 

Biofeedback EEG dla Seniorów zalecany jest przy: demencji, zaburzeniach snu, nerwicach, stresie, poprawie koncentracji i pamięci, apatii i zmęczenie, chorobie Parkinsona, niedowładzie i porażeniu mięśniowym, udarze mózgu, poprawie sprawności psychoruchowej.

Wskazania do terapii dla seniorów: 

 • poprawa koncentracji uwagi 
 • poprawa zdolności zapamiętywania i przypominania, 
 • zwiększanie zdolności intelektualnych 
 • zwiększenie szansy na zachowanie dobrej kondycji umysłowej 
 • poprawa nastroju i jakości snu 
 • zmniejszenie dolegliwości menopauzy 
 • pobudzenie chęci do aktywnego korzystania z życia 
 • wspomaganie leczenie choroby Parkinsona i Alzheimera 

Jak wygląda trening?

Trenujący siada przed monitorem komputera, a terapeuta umieszcza na jego skórze głowy 4 elektrody, które umożliwiają rejestrację czynności bioelektrycznej mózgu.  Zadaniem trenującego jest sterowanie grą tak, aby osiągnąć pożądany efekt. Robi to jedynie za pomocą kontroli umysłu – nie ma do dyspozycji klawiatury ani myszki. Jeśli osiąga ono sukces, gra lub film działają bez przeszkód. Kiedy rozkojarzenie bierze górę, obraz na monitorze zastyga. Zaczyna się poruszać dopiero, kiedy dziecko znów się skoncentruje i osiąga stan skupienia uwagi.  Dzięki temu stopniowo uświadamia sobie, jak działa jego organizm i co powinno robić, by znów uzyskać pożądany efekt. Terapeuta kontroluje przebieg treningu i tak zmienia progi trudności, by dziecko pracowało nad sobą, aby przez większość czasu osiągało sukces. Co skutecznie motywuje je do dalszego wysiłku. 

Ile spotkań jest potrzebnych?

Czas trwania terapii ustala się indywidualnie. Podczas pierwszego spotkania wykonywane jest badanie QEEG czyli analizę bioelektryczności fal mózgowych, które następnie, będzie podstawą do ustalenia indywidualnego planu treningu. Dla osiągnięcia trwałych i znaczących efektów zaleca się minimum 30 treningów w serii co kilka dni. Powinny odbywać się regularnie. W HUMANUS. Centrum Rozwoju prowadzimy terapię od 7 roku życia i korzystają z niej uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz dorośli. Na badanie należy przyjść wypoczętym. Przed badaniem nie należy pić kawy, napojów energetycznych, napojów gazowanych np.: Coca-Cola itp.

Badania diagnostyczne QEEG oraz terapię Biofeedback EEG wykonujemy na aparaturze medycznej firmy ELMIKO Medical. 

Przed konsultacją i badaniem wstępnym prosimy o przygotowanie:

 • wyniku badania EEG oraz zaświadczenia od lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań do podjęcia terapii.

Do terapii przyjmujemy zarówno osoby z opracowanym protokołom terapeutycznym oraz bez diagnozy i określonego protokołu.

REJESTRACJA TELEFONICZNA

od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 20:00

+48 506 222 960 

lub poprzez FORMULARZ KONTAKTOWY

Jak to działa?

Zgłoś się do nas

pic

Jak możemy Ci pomóc?

POZNAJMY SIĘ